| Anonimaaaa81839494 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de canto, dar nu stiu..imi e rusine sa cant acolo de fata cu cineva.Am vrut sa ma duc si cand eram mai mica dar la fel, nu m-am dus ca imi era rusine, acum am 14 ani.
Imi puteti da niste sfaturi, ceva? Niste vocalize ceva ce pot face acasa.Sau sa imi spuneti ce se face de obicei la canto..nu stiu..va rog ajutor.

Răspuns Apreciat de Editori
| Lostlyric a răspuns:

Cat de mult iti doresti sa iei lectii de canto?
Raspunsul tau poate fi intre "deloc", caz in care nici nu ar avea sens sa incerci si "asa si asa" sau "foarte mult". Ambele cazuri se rezolva invingandu-ti frica si facand cursuri de canto. Restul sunt detalii nesemnificative pentru tine.
Daca iti este foarte frica sa faci ceva, atunci TREBUIE sa faci acel ceva. Pentru ca acel lucru este important pentru tine, pentru ca il doresti cu adevarat si pentru ca invingandu-ti frica, vei deveni o persoana curajoasa. Succes!

2 răspunsuri:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Du-Te fără frica, pentru ca o sa Îți para rău.

| Ana1687 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti fie rusine, cand te duci la canto nu se asteapta nimeni de la tine sa ai o voce de aur, ba din contra, daca ai avea o voce superba de ce sa mai exersezi
Stai linistita ca prima oara e mai greu, dupa o sa te obișnuiești cu profesoril/profesoara si nu o sa mai vrei sa pleci
Si daca tu ai impresia ca tu ai o voce suspecta inseamna ca nu iti dai seama cati copii au invatat oamenii aia + ca le dai bani pe fiecare ora deci nu au ce comenta