| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o chitara. Ce-mi recomandati?

Răspuns Câştigător
| alecsandor a răspuns:

Salutare, in primul va trebui sa te familiarizezi cu fiecare tip de chitara (acustica, electrica, clasica) si sa descoperi ce ti se potriveste. In acest sens te poate ajuta o vizita la un magazin de muzica din orasul tau, sa vezi cateva chitare la prietenii tai sau sa citesti articol: http://www.lectii-de-chitara.ro/2009/12/tipuri-de-chitare/

Nu este necesar sa investesti o mica avere in prima ta chitara: preturile pentru un instrument nou incep de pe la 200-300 ron. Din nou, iti recomand sa citesti acest articol pe care l-am realizat pentru blogul meu: http://www.lectii-de-chitara.ro/2010/01/cat-costa-o-chitara/

Mult succes si nu ezita sa-mi scrii daca mai ai intrebari!

Alec

3 răspunsuri:
| NuclearAssault a răspuns:

Fender Stratocaster sau Gibson les paul (daca vrei electrica)

| Biuka a răspuns:

Http://www.TPU.ro/......asa-mesaj/
Ia legatura cu domnișoara, intrebarea ei e pusă de 3 minute. Baftă. :)

| mikisarbu a răspuns:

Pai acustica:

Fender
Squier
Ibanez

Electrica:
ESP
Gibson
Epiphone
Ibanez