| Anonim5566 a întrebat:

Astazi mi-am cumparat o orga electrica si mi-as dori sa invat sa cant singura, fara profesor. Imi puteti recomanda niste carti, niste lectii pe internet mai simple sau orice altceva ce m-ar putea ajuta? Funda pentru cel mai complex raspuns.

1 răspuns:
| Sfinnx a răspuns:

Si eu am invatat sa cant la orga fara profesor sau alte chestii.Cauta pe net de exemplu melodie la pian care iti place. de exeumplu. eu am ales Dragon Love song piano tutorial.
Este foarte usor,dar trebuie sa iti notezi tastele [pian/orga sau ce ai] de exm Do,re,mi,fa,sol, la, si, do1, re1, mi1, fa1, sol1,la1,si1,do3,etcc si tot asa ca sa iti fie mai usor. happy Eu asa am facut si imi e foarte usor.
Succes