| Ana_6509 a întrebat:

Astept parerile voastre despre melodia aceasta:
http://www.youtube.com/watch?v=6kocRoK9hTo
Ce intelgeti voi din versurile ei?

4 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

Suuper melodie.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Iubire moarta si dorinta de epatare prin asociere de cuvinte ce se doresc metaforice, dar nu reusesc decat sa faca pe unii sa intrebe daca intelegem ceva.

| Aly07 a răspuns:

Are niste semnificatii specifice lui Margineanu rolling on the floor. Oriqm e ff tare.

| helenqw3 a răspuns:

Hmm...este o melodie sensibila cu multe intelesuri...
Margineanu' are versuri superbe si sa nu uitam ca este pasionat de filozofie deci versurile lui sunt filozofice cred eu
Si nu trebuie sa intelegi neaparat vers cu vers...conteaza ce iti transmite tie melodia nu celor din jur.
Si mai cred ca tine de starea ta de spirit tongue