| Shirosaki233 a întrebat:

Auziti, am o chitara electrica, dar coarda E s-a rupt (cea mai subtire), ei bine eu nu mai am corzi de chitara electrica, dar am o chitara electro-acustica, si am corzi de chitara electro-acustica, intrebarea mea ar fi : Daca pun coarda E de la chitara electro-acustica la chitara electrica merge?

Răspuns Câştigător
| NoNameo a răspuns:

Poti sa o pui, eu am pus corzi de acustica pe jackson-ul meu si nu a fost nicio problema.

2 răspunsuri:
| Clujean25 a răspuns:

Nu. Se poate cumpara si coarda separat, nu neaparat toate. Desi la 25lei/set nu cred ca merita sa cumperi cate una...

| Shirosaki233 explică (pentru Clujean25):

Nu am posibilitatea la vreun magazin instrumental pe-aici, sigur nu se poate? big grin