| anonim_4396 a întrebat:

Avem fani K-pop pe aici?

Daca da, voi ce trupe de K-pop ascultati?

Eu ascult BTS, EXO, BlackPink, BIGBANG, MonstaX, GOT7, SEVENTEEN, SHINee, EXID, Block B, NCT 127, iKON, Red Velvet, gugudan, TWICE, Apink, Girls Generation, 4MINUTE, ASTRO, 24K, PENTAGON, SF9, SPEED, CLC, MPV, K.A.R.D, BoA si multe altele.

Dar de asemenea ascult si fosti membri ale anumitor trupe care acum canta solo, dar si altii care nu au fost in trupe si canta solo, cum ar fi Luhan, ZTAO, Punch, Taeyeon, etc.

Voi ce trupe K-pop ascultati si ce cantareti solo K-pop ascultati?

As dori ca persoanele care nu asculta K-pop sa se abtina sa comentaze.
Persoanele care se vor comporta necivilizat si care vor jigni, vor promi report.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

EDIT: Pentru cei care doriti sa vorbim mai mult despre K-pop, anime si manga, dar si k-dramas sau thai dramas, sau chiar si alte lucruri legate de culturile asiatice, si aveti cont de MAL *MyAnimeList*, ma puteti gasi aici https://myanimelist.net/profile/Kuroko-chan

Pentru voi, fanii K-pop, bonus si o melodie, dar si non ascultatorii de K-pop pot asculta melodia, cine stie, poate o sa le placa.
https://www.youtube.com/watch?v=CnmLjdvTeCE

Si inca una aici

https://www.youtube.com/watch?v=bwmSjveL3Lc

Multumesc anticipat pentru raspunsuri X2.

12 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Army pe viața.
Trupa mea preferată a fost Shinee si ei au fost cei datorită cărora m-am îndrăgostit de kpop.
Ascult Girl's Generation,BTS,Twice,BlackPink,Seventeen, Bigbang, NCT127, 4MINUTE,Hyuna,BTS,Exo,History,MonstaX etc.
Cand eram mai mica ascultam FT Island(melodia lor Severely mi-a placut nespus), Infinite, Nu'Est, B.A.P...
Ce vremuri. sad

| Mayhem666 a răspuns (pentru BlackRose03):

Da, azi am inceput si eu sa ascult Nu'Est, si am ascultat melodia Face de la ei si m-am indragostit de ea. Preferatul meu din trupa este Ren care arata ca o fata.
Stii cumva daca este transgender?

| BlackRose03 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu stiu, le ascultam melodiile acum mult timp.
Melodia aia este de departe preferata mea de la ei.
Am o intrebare legată de un anime.

In ce ordine sa ma uit la kuroko no Basket? Am terminat sez 1 si am vazut Tip Off care cred ca e un OVA si nu stiu ce ar trebui sa vad in continuare.
NG-shuu e obligatoriu?
Stiu si ca sunt 3-4 filme...
La sfarsitul cărui sezon trebuie sa-l vad pe fiecare?
Sau ma uit la toate 3-4 inainte de a începe sez 2?

| Mayhem666 a răspuns (pentru BlackRose03):

Daca as sti sa iti raspund, chiar as face-o, dar nu stiu, eu m-am uitat doar la cele 3 sezoane, nu m-am uitat si la OVA sau filme. Stiu ca filmul Kuroko no Basket Last Game trebuie vazut dupa ce termini ultimul sezon. Eu inca nu am apucat sa il vad, desi am terminat toate sezoanele inca din vara LOL.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Mayhem666):

Multumesc! Am aflat ordinea.
Cum ti s-a părut anime-ul?
Mai stii altele similare? Nu am vazut prea multe in genul asta in afara de Haikuu si Free.

| Mayhem666 a răspuns (pentru BlackRose03):

Mi s-a parut destul de ok. Adica numele pe care il am aici *la Kuroko ma refer* si pe oricare alt site de socializare, il am din cauza personajului principal Kuroko, chiar daca pe el il cheama Tetsuya, nu Morikawa, eu am ales Morikawa ca imi place. Eu i-am dat 8/10 ca mi s-a parut destul de interesant anime-ul.
Scuze, dar nu mai stiu altul, voiam sa spun Haikyuu si Free, dar se pare ca deja le-ai vazut pe alea.
Oh da, mi-am amintit, ar mai fi Dive, e ca un fel de combinatie dintre Free si Haikyuu. Free ca e cu apa si inot, iat Haikyuu pentru ca sunt cu tehnicile ale complicate pentru a castiga sau ceva de genul. Nu e cine stie ce, dar poate o sa-ti placa. Mi se pare ca la asta i-am dat 6/10 ca m-a cam plictisit.
Am mai auzit de unul cu tennis, dar nu l-am vazut, deci nu pot sa iti spun daca e bun sau nu.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu te uita la Kuroko no Basket Last Game

| BlackRose03 a răspuns (pentru Mayhem666):

Dintre Haikyuu, Free si Kuroko no Basket care ti-a placut cel mai mult si de ce?

| Mayhem666 a răspuns (pentru BlackRose03):

Sincer sa fiu, cred ca cel mai mult mi-a placut Free, apoi pe locul 2 ar fi Kuroko no Basket, si abia apoi Haikyuu. De ce? Hmmm......pai Free a avut si o poveste faina, si a aratat si ce s-a intamplat in trecutul personajelor, mai mult decat in KNB sau Haikyuu, si plus ca au fost personajele desenate mult mai fain, mult mai moe, iar unul din producatori a fost KyoAni, unul din producatorii mei preferati.

| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

Trupele mele preferate:SHINee (datorită lor am descoperit K-pop-ul acum aproximativ 7-8 ani și ocupă un loc special în inima mea) RIP Jonghyun? și în 2017 am descoperit a doua mare iubire numită BTS-Army?, SHINee și BTS sunt favoriții mei dar ascult foarte multe alte trupe (si artiști solo).

Mă bucur mult să văd o deschidere a României spre noi orizonturi(o fascinație pentru exotic 'trezite' de tari precum Japonia și Coreea de Sud) și o variație de gusturi în materie de muzică(nu doar manele și populară- care încă predomină piața românească).

Suga într-un live pe aplicația Vlive a pomenit România (si știu că nu e mare lucru dar nu pot să nu îmi fac speranțe că intr-o zi, nu știm care va fi posibil un concert BTS în România ). Voi ce credeți?
Ni se va împlini vreodată visul?

| octaviatatar a răspuns:

Deci... sunt asa de mandra ca mai sunt oameni ce recunosc talentul din 24K. daaaaa...ascult orice kpop. Inafara de shinee, ascult tot ce ai pus mai sus si LOONA, si cam orice. mi se pare ca sunt cam putini kpuperi in Romania dar e ok.

| ChrisYT26 a răspuns:

Trupele mele preferate
Blackpink
Twice
Si melodiile
Dala dala iti
I am the best 2ne1
Birthday somi