| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Bonjour laughing
Deci am un caz in clasa covid, azi am intrat in online si mai pe seara, la 6, dupa ore ma duc si eu sa ma testez ca is cam ragusita si vreau sa fiu sigura in caz de ceva. Anyway, intrebarea mea e alta, imi pot folosi vocea daca o sa ies pozititv?
Adica daca incerc sa cant in timp ce sunt racita, imi poate afecta vocea pe viitor?

2 răspunsuri:
| outsidethebox a răspuns:

Da, fa o pauza pana iti revine.

| NLS a răspuns:

Daca nu simti durere in gat, nu tusesti (des, sa obosesti) si nu esti ragusita, nu cred ca are nimic.
Acelea sunt cazurile cand trebuie sa stai pe tusa, si atunci cand simti ca te lasa vocea, indiferent de motiv.

Covid se manifesta diferit, unele persoane fac doar febra si prezinta o stare usoara de moleseala.
Altele sunt praf dupa cateva zile, cazul unui apropiat de familie, ce acum e in spital, om in toata firea, fara boli cronice si alte chestii.