| TeodoraPandora a întrebat:

Am mai pus o intrebare asemanatoare cu aceasta, dar vreau sa intreb daca este prea tarziu (am 12 ani) sa ma transfer la o scoala de muzica? Sunt foarte talentata (nu o spun ca lauda dar nu vreau sa imi irosesc potentialul) si am nevoie de niste sfaturi.M-am documentat foarte mult despre scolile si liceele de muzica din Bucuresti.Ma gandesc sa merg la Dinu Lipatti, dar din cate am auzit trebuie sa dai mita, iar eu nu am bani.Momentan, eu nu stiu aproape deloc teorie muzicala, dar urechea mea este incredibil de buna si invat foarte usor orice legat de muzica (versuri, linii melodice etc.). Este prea tarziu sa ma transfer la o scoala de muzica in a 7-a? Ce trebuie sa stiu pentru a putea fi admisa la o astfel de scoala?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Dacă zici că ești talentată nu e prea târziu să te transferi.

2 răspunsuri:
| TeodoraPandora explică:

P.S: SI la pian invat cantece foarte usor, am o orga si o folosesc sa compun si sa scriu cantece (in engleza ofc) dar again, nu stiu teorie si asta inseamna ca nu stiu sa citesc partituri. Vreau sa ma axez pe canto totusi, nu pe orchestra

| lucaluk224 a răspuns:

Eu sunt la Dinu Lipatti la profil de arta actorului.Nu prea ai de ce sa te temi in legatura cu mita. Daca vrei sa mergi pe canto trebuie sa stii ca la noi la Colegiu canto se studiaza de abia din clasa a 9 a si avem 3 specializari:Canto jazz-muzica usoara, Canto clasic si Canto popular.