| Louise18 a întrebat:

Am o fetita de 6 anisori si mi-as dori sa urmeze cursuri de pian. Imi poate recomanda cineva un loc bun in Bucuresti in sectorul 3 sau 4? Voi unde v-ati inscris copiii? Astept raspunsuri, multumesc!

4 răspunsuri:
| MariusXP a răspuns:

Buna ziua!
Daca vrei sa ajunga o pianista de exceptie si sa poata sa si castige din asa ceva trrbuie sa va prezint urmatoarea idee!
Eu sunt in clasa a 10 si fac pian de 2 ani jumate si clarinet de 1 an!
Eu zic cel mai bine sa asteptati inca un an pana face 7 anisori si, dupa ce a facut aceasta varsta, va putea sa se duca la o scoala de munzica!
Acolo invata tot ce e necesar si, din asa ceva isi poate creea propria cariera desigur daca este o fata care doreste asa ceva dar, inainte trebuie sa vedeti daca are urechie muzicala pentru a face pian!

| AndreeaCocias a răspuns:

Hello! Eu imi duc baietelul la cursuri de chitara. Merge de cateva luni la Ecole de Musique si pana acum suntem foarte incantati. Exista mai multe cursuri in cadrul scolii, printre care si de pian. Daca esti interesata poti intra pe site lor. Eu iti las link poate te ajuta http://www.ecoledemusique.ro/

| Louise18 explică (pentru AndreeaCocias):

Multumesc mult! Chiar acum o sa consult site-ul.