| Aanitei_Danut_1997 a întrebat:

am si eu o nelamurire,am un sistem,, Genius 5.1"si nu scrie pe el cati watti are, as vrea sa stiu daca afecteaza cu ceva faptul ca vreau sa mai conectez la el inca doua boxe de 170 watt. daca ma puteti ajuta, VA ROG! dau fundawinking

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca boxele vor fi mai mici se va auzi mai tare si se vor strica boxele. Daca boxele sunt mai mari se va auzi mai un pic mai slab.
Mai este insa o problema: rezistenta interna a boxelor care se masoare in ohmi ( Ω) si care daca este mai mica se arde statia. Daca este mai mare se aude mai slab.