| MiddleofNowhere a întrebat:

Aş dori să înfiinţez o trupă de fete (am nevoie de 4 fete pentru trupă) preferabil una dintre ele să cânte cu vocea, dar şi la chitară (pentru a putea face cover-uri reuşite), dar nu ştiu de unde să încep "căutările" şi cum să dau "sfoară în ţară" fără a mă face de râs sau a părea, oarecum, ciudată. Mă puteţi ajuta cu nişte sfaturi, cum să fac rost de membri? Mulţumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

O să aveți nevoie și de un impresar să vă....impreseze.

| MiddleofNowhere explică (pentru Wøodenpints):

Important este să găsesc membri pentru trupă, să vedem cum ne înţelegem dacă vorcile noastre sună bine împreună, iar... de-abia apoi, destul de târziu vom încerca să facem ceva serios, înainte de asta nici nu mă gândesc la impresar sau orice altceva.

| Bizzle a răspuns:

Pai de ce te complici? Vorbeste cu prietenele tale.

| MiddleofNowhere explică (pentru Bizzle):

Am încercat. dar am renunţat imediat ce am văzut că este voinţă, dar nu şi talent... ştiu că sună răutăcios, dar acesta este adevărul.

| Bizzle a răspuns:

Sau fa niste afise si lipestele afara pe garduri, pe langa magazine, pe usa unui bloc. Gen "Caut 4 membri pentru o trupa de fete daca esti interesata, la acest numar ma poti contacta happy " happy

| bittersweetgirl a răspuns:

Pai ce gen de muzica/ melodii vreti sa cantati? Eu cant la chitara (dar nu le am cu vocea) si la tobe.