| BlackRaven45 a întrebat:

Ati putea sa ma ajutati si pe mine cu ceva? In ultimul timp m-am gandit serios sa ma apuc sa invat la chitara. deci ati putea va rog sa-mi spuneti niste firme bune care produc chitari? Cele acustice m-ar interesa indeosebi. A da, pentru ce se se foloseste chitara cu 7 corzi? Am vazut ca sunt mai multe tipuri. Cu 6, 7 si 12. Din cate am inteles cea cu 12 e mai mult pentru acompaniament (Nu ca m-as fi gandit la una cu 12 oricum. E diferenta mare. Intre 6 si 7 e o diferenta destul de mica si as vrea sa stiu daca e asa semnificativa =]] )

Si. Ce parere aveti de chitarile fabricate de Hora Reghin? Am auzit pareri diverse si diverse :/

Multumesc.

1 răspuns:
| arrriadna a răspuns:

Chitara nu o inveti pe o super-chitara, ci pe una "de tavaleala", obisnuita. Dureaza ceva pana inveti si capeti dexteritate. Si o sa ai bataturi la buricele degetelor, in facut de tipul de coarda folosit. So, chiar nu ai nevoie de un instrument excelent. Tu sa devii excelent. Cat timp tine cheita si nu trebuie sa acordezi chitara la fiecare zdranganeala... E okwinking