| Drunkenhearts a întrebat:

Cine imi traduce si mie niste cantece? Dar vreau traduse bine...pentru ca pe google translate nu traduce f bine... DAU fundita!
1.My song is love
Love to the loveless shown
And it goes up
You don’t have to be alone

Your heavy heart
Is made of stone
And it’s so hard to see clearly
You don’t have to be on your own
You don’t have to be on your own

And i’m not gonna take it back
And i’m not gonna say I don’t mean that
You’re the target that i’m aiming at
And I'll get that message home

My song is love
My song is love unknown
And i’m on fire for you, clearly
You don’t have to be alone
You don’t have to be on your own

And i’m not gonna take it back
And i’m not gonna say I don’t mean that
You’re the target that i’m aiming at
And i’m nothing on my own
Got to get that message home

And i’m not going to stand and wait
Not gonna leave it until it’s much too late
Oh, on a platform i’m gonna stand and say
That i’m nothing on my own
And I love you, please come home

My song is love, is love unknown
And ï’ve got to get that message home


2. when you try your best but you don't succeed
when you get what you want but not what you need
when you feel so tired but you can't sleep
stuck in reverse

and the tears come streaming down your face
when you lose something you can't replace
when you love someone but it goes to waste
could it be worse?

lights will guide you home
and ignite your bones
and i will try to fix you

high up above or down below
when you're too in love to let it go
and if you never try, you'll never know
just what you're worth

lights will guide you home
and ignite your bones
and i will try to fix you

tears stream down on your face
when you lose something you cannot replace
the tears stream down on your face
and I...

tears stream down on your face
I promise you I will learn from my mistakes
tears stream down on your face
and I...

lights will guide you home
and ignite your bones
and i will try to fïx you


3. Just because I'm losing
Doesn't mean I'm lost
Doesn't mean I'll stop
Doesn't mean I will cross

Just because I'm hurting
Doesn't mean I'm hurt
Doesn't mean I didn't get what I deserve
No better and no worse


I just got lost
Every river that I've tried to cross
And every door I ever tried was locked
Ooh-Oh, And I'm just waiting till the shine wears off...

You might be a big fish
In a little pond
Doesn't mean you've won
'Cause along may come
A bigger one
And you'll be lost

Every river that you tried to cross
Every gun you ever held went off
Ooh-Oh, And I'm just waiting till the firing starts
Ooh-Oh, And I'm just waiting till the shine wears off

Ooh-Oh, And I'm just waiting till the shine wears off
Ooh-Oh, And I'm just waiting till the shïne wears off…


4.Come up to meet ya, tell you I'm sorry
You don't know how lovely you are
I had to find you, tell you I need ya
And tell you I set you apart
Tell me your secrets, and nurse me your questions
Oh lets go back to the start
Running in circles, coming in tails
Heads on a science apart
Nobody said it was easy
It's such a shame for us to part
Nobody said it was easy
No one ever said it would be this hard
Oh take me back to the start

I was just guessing at numbers and figures
Pulling the puzzles apart
Questions of science, science and progress
Do not speak as loud as my heart
And tell me you love me, come back and haunt me
Oh and I rush to the start
Running in circles, chasing tails
Coming back as we are

Nobody said it was easy
Oh it's such a shame for us to part
Nobody said it was easy
No one ever said it would be so hard
I'm goïng back to the start


5. I wanna live life, never be cruel,
I wanna live life, be good to you.

I wanna fly, never come down,
And live my life,
And have friends around.

We never change, do we?
We never learned to leave,
So I wanna live in a wooden house,
I wanna live life, always be true,
I wanna live life, and be good to you,
I wanna fly, and never come down,
And I live my life, and have friends around.

We never change do we? No, no,
We never learned to bleed,
So I wanna live in a wooden house,
Making more friends would be easy.

O I don't have a show to say,
Yes, and I sing of a single day,
We never change do we?
We never learned to leave.

So, I wanna live life in a wooden house,
Making more friends would be easy,
I wanna lïve where the sun comes out

Răspuns Câştigător
| KaKa_2508 a răspuns:

Http://www.traduno.com/

2 răspunsuri:
| jumbO a răspuns:

Melodia mea este dragoste Dragoste la neiubitor demonstrat şi merge până Tu nu trebuie să fie singur grele inima ta este din piatra si este atat de greu pentru a vedea clar că nu trebuie să fie pe cont propriu Nu aveţi să fie pe cont propriu si nu ma voi duce inapoi Si nu ma sa spun Nu vreau să spun că sunteţi ţintă care am vizează Şi voi lua de start, că mesajul meu este dragostea song melodia mea este necunoscut iubesc si sunt in flacari pentru tine, clearly Nu trebuie să fie singur Tu nu trebuie să fie pe cont propriu si nu ma voi duce inapoi Iar eu nu voi spune ca nu înseamnă că sunteţi ţintă care am vizează Şi eu sunt nimic pe cont propriu Ai pentru a obţine acel mesaj de start, Iar eu nu am de gând să stea şi să aştepte Nu se va lăsa până când este mult prea târziu Oh, pe o platformă Voi sta şi să spun că eu sunt nimic pe propriul meu şi eu te iubesc, vă rugăm să vin acasă cântecul meu este dragoste, este necunoscut iubire Si ï've ajuns pentru a obţine acel mesaj la 2. atunci când încercaţi să vă cele mai bune, dar nu reusesti atunci când vei ajunge ceea ce vrei, dar nu ceea ce ai nevoie atunci când vă simţiţi atât de obosit, dar nu puteţi dormi blocat în sens invers şi lacrimile vin de streaming jos fata ta atunci când ai pierdut ceva ce poate " Nu înlocui atunci când iubeşti pe cineva, dar ea merge la deşeuri ar putea fi mai rău? luminile vă va ghida acasă şi aprind oasele tale şi voi încerca să stabilească tine de sus de mai sus sau mai jos atunci când sunteţi prea în dragoste pentru a dat drumul şi dacă n-ai încerca, nu veţi şti ceea ce sunteţi în valoare de lumini vă va ghida acasă şi aprind oasele voastre şi voi încerca să stabilească tine lacrimi din aval de pe fata ta atunci când ai pierdut ceva ce nu poate înlocui lacrimi aval pe fata ta si am... lacrimi din aval de pe fata ta te-am promit ca vor invata din greseli fluxul de lacrimile mele jos de pe fata ta si am... lumini vă va ghida pe acasă şi aprind oasele şi voi încerca să stabilească tine 3. Doar pentru că am pierde nu înseamnă că sunt pierdut nu înseamnă că vom opri nu înseamnă că va trece Doar pentru că eu sunt rău nu înseamnă că sunt rănit nu înseamnă că n- Nu primesc ceea ce am merita nici mai bună, nici mai rău abia am pierdut fiecare râu care le-am încercat să traverseze şi fiecare usa am încercat vreodată a fost blocat Ooh-Oh, şi eu sunt doar de aşteptare până la straluceasca dispare... S-ar putea fi un peşte mare într-un iaz mic nu inseamna le-aţi câştigat " Pentru ca de-a lungul pot veni una mai mare Si vei fi pierdut fiecare râu pe care aţi încercat să traverseze Fiecare arma vreodată a avut loc a plecat Ooh-Oh, Şi eu sunt doar de aşteptare până la ardere începe Ooh-Oh, şi eu sunt doar de aşteptare până la strălucire dispare Ooh-Oh, şi eu sunt doar de aşteptare până la strălucire dispare Ooh-Oh, şi eu sunt doar de aşteptare pana straluceasca dispare... 4. Vino să te-am cunoscut, să vă spun imi pare rau ca nu stiu cum sunt minunat te am avut de a găsi, vă spun eu nevoie de tine şi-ţi spun să-mi stabilesc tu deosebite mi secretele tale, si asistenta mi-întrebările dumneavoastră Oh vă permite să reveniţi la începutul Rularea în cercuri, venind în frac şefii pe o ştiinţă în afară Nimeni nu a spus că a fost uşor Este o astfel de ruşine pentru noi la o parte Nimeni nu a spus că a fost uşor Nimeni nu a spus că ar fi acest lucru greu Oh, ia-mă înapoi la Am fost doar începutul ghicitul la numerele şi cifrele tras puzzle-uri în afară Întrebări de ştiinţă, ştiinţa şi progresul Nu vorbi cât de tare inima mea Si-mi spui ca ma iubesti, vino înapoi şi bantuie mine Oh, şi am graba de a începe să ruleze în cercuri, cozile urmarind Revenind cum suntem Nimeni nu a spus că a fost uşor Oh, este o astfel de ruşine pentru noi la o parte Nimeni nu a spus că a fost uşor Nimeni nu a spus că ar fi atât de greu am de gând înapoi la începutul 5. Vreau să trăiesc viaţa, niciodată nu fi crud, vreau să trăiesc viaţa, să fie bun pentru tine. Vreau să zbor, nu veni în jos, şi de a trăi viaţa mea, şi au prieteni în jurul. Noi nu se schimba niciodata, nu? Noi nu a învăţat niciodată să plece, Deci, vreau să trăiesc într-o casă de lemn, vreau să trăiesc viaţa, să fie întotdeauna adevărat, vreau să trăiesc viaţa, şi să fie bun pentru tine, vreau să zbor, şi nu vin niciodată în jos, Şi eu trăiesc viaţa mea, şi au prieteni în jurul. Noi nu se schimba niciodata nu? Nu, nu, n-am învăţat să sângereze, Deci, vreau să trăiesc într-o casă de lemn, face mai mulţi prieteni ar fi uşor. OI nu au un spectacol de a spune, Da, şi eu cânt de o singură zi, Nu ne-am schimba facem? Noi nu a învăţat niciodată să plece. happy.



| jumbO a răspuns:

Melodia mea este dragoste Dragoste la neiubitor demonstrat şi merge până Tu nu trebuie să fie singur grele inima ta este din piatra si este atat de greu pentru a vedea clar că nu trebuie să fie pe cont propriu Nu aveţi să fie pe cont propriu si nu ma voi duce inapoi Si nu ma sa spun Nu vreau să spun că sunteţi ţintă care am vizează Şi voi lua de start, că mesajul meu este dragostea song melodia mea este necunoscut iubesc si sunt in flacari pentru tine, clearly Nu trebuie să fie singur Tu nu trebuie să fie pe cont propriu si nu ma voi duce inapoi Iar eu nu voi spune ca nu înseamnă că sunteţi ţintă care am vizează Şi eu sunt nimic pe cont propriu Ai pentru a obţine acel mesaj de start, Iar eu nu am de gând să stea şi să aştepte Nu se va lăsa până când este mult prea târziu Oh, pe o platformă Voi sta şi să spun că eu sunt nimic pe propriul meu şi eu te iubesc, vă rugăm să vin acasă cântecul meu este dragoste, este necunoscut iubire Si ï've ajuns pentru a obţine acel mesaj la 2. atunci când încercaţi să vă cele mai bune, dar nu reusesti atunci când vei ajunge ceea ce vrei, dar nu ceea ce ai nevoie atunci când vă simţiţi atât de obosit, dar nu puteţi dormi blocat în sens invers şi lacrimile vin de streaming jos fata ta atunci când ai pierdut ceva ce poate " Nu înlocui atunci când iubeşti pe cineva, dar ea merge la deşeuri ar putea fi mai rău? luminile vă va ghida acasă şi aprind oasele tale şi voi încerca să stabilească tine de sus de mai sus sau mai jos atunci când sunteţi prea în dragoste pentru a dat drumul şi dacă n-ai încerca, nu veţi şti ceea ce sunteţi în valoare de lumini vă va ghida acasă şi aprind oasele voastre şi voi încerca să stabilească tine lacrimi din aval de pe fata ta atunci când ai pierdut ceva ce nu poate înlocui lacrimi aval pe fata ta si am... lacrimi din aval de pe fata ta te-am promit ca vor invata din greseli fluxul de lacrimile mele jos de pe fata ta si am... lumini vă va ghida pe acasă şi aprind oasele şi voi încerca să stabilească tine 3. Doar pentru că am pierde nu înseamnă că sunt pierdut nu înseamnă că vom opri nu înseamnă că va trece Doar pentru că eu sunt rău nu înseamnă că sunt rănit nu înseamnă că n- Nu primesc ceea ce am merita nici mai bună, nici mai rău abia am pierdut fiecare râu care le-am încercat să traverseze şi fiecare usa am încercat vreodată a fost blocat Ooh-Oh, şi eu sunt doar de aşteptare până la straluceasca dispare... S-ar putea fi un peşte mare într-un iaz mic nu inseamna le-aţi câştigat " Pentru ca de-a lungul pot veni una mai mare Si vei fi pierdut fiecare râu pe care aţi încercat să traverseze Fiecare arma vreodată a avut loc a plecat Ooh-Oh, Şi eu sunt doar de aşteptare până la ardere începe Ooh-Oh, şi eu sunt doar de aşteptare până la strălucire dispare Ooh-Oh, şi eu sunt doar de aşteptare până la strălucire dispare Ooh-Oh, şi eu sunt doar de aşteptare pana straluceasca dispare... 4. Vino să te-am cunoscut, să vă spun imi pare rau ca nu stiu cum sunt minunat te am avut de a găsi, vă spun eu nevoie de tine şi-ţi spun să-mi stabilesc tu deosebite mi secretele tale, si asistenta mi-întrebările dumneavoastră Oh vă permite să reveniţi la începutul Rularea în cercuri, venind în frac şefii pe o ştiinţă în afară Nimeni nu a spus că a fost uşor Este o astfel de ruşine pentru noi la o parte Nimeni nu a spus că a fost uşor Nimeni nu a spus că ar fi acest lucru greu Oh, ia-mă înapoi la Am fost doar începutul ghicitul la numerele şi cifrele tras puzzle-uri în afară Întrebări de ştiinţă, ştiinţa şi progresul Nu vorbi cât de tare inima mea Si-mi spui ca ma iubesti, vino înapoi şi bantuie mine Oh, şi am graba de a începe să ruleze în cercuri, cozile urmarind Revenind cum suntem Nimeni nu a spus că a fost uşor Oh, este o astfel de ruşine pentru noi la o parte Nimeni nu a spus că a fost uşor Nimeni nu a spus că ar fi atât de greu am de gând înapoi la începutul 5. Vreau să trăiesc viaţa, niciodată nu fi crud, vreau să trăiesc viaţa, să fie bun pentru tine. Vreau să zbor, nu veni în jos, şi de a trăi viaţa mea, şi au prieteni în jurul. Noi nu se schimba niciodata, nu? Noi nu a învăţat niciodată să plece, Deci, vreau să trăiesc într-o casă de lemn, vreau să trăiesc viaţa, să fie întotdeauna adevărat, vreau să trăiesc viaţa, şi să fie bun pentru tine, vreau să zbor, şi nu vin niciodată în jos, Şi eu trăiesc viaţa mea, şi au prieteni în jurul. Noi nu se schimba niciodata nu? Nu, nu, n-am învăţat să sângereze, Deci, vreau să trăiesc într-o casă de lemn, face mai mulţi prieteni ar fi uşor. OI nu au un spectacol de a spune, Da, şi eu cânt de o singură zi, Nu ne-am schimba facem? Noi nu a învăţat niciodată să plece.