| Rockzstar a întrebat:

Buna, cum pot sa îmi găsesc genul de muzica? Like, îmi ascult billie eilish, d4vd, lil peep, the weeknd

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie să ai un singur gen.
În esență, toată muzica e formată din note. Stilurile doar le organizează diferit.
În funcție de starea de moment, ți se potrivesc sau nu diferite melodii.
Mie îmi plac cel puțin 4 genuri de muzică, dar uneori mă regăsesc în altele. De la "populare de bătrâni" până la rock, manele, folk, rap, etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Manele x(

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, live. Cu reverb și hall.

| Celula44 a răspuns:

Buna, sa stii ca artistii astia fac mai multe genuri de muzica, nu doar unul. asa ca si tu asculti diverse genuri muzicale. acum depinde de ce piese iti plac mai mult de la ei, poate gasesti un pattern cu ce asculti care se inclina mai mult spre pop, rap, etc. sau poti sa nu cataloghezi si sa asculti ce vrei tu fara sa te gandesti la ce fel de muzica e!

| Rockzstar explică (pentru Celula44):

Mulțumesc, dar sunt persoane care ma întreabă ce gen de muzica ascult și pur și simplu nu știu ce sa le zic happy

| user499999 a răspuns:

Din ceea ce îmi spui tu aici, asculți muzica aia pe care o ascultă orice tipă sau tip goth/emo/indie/alt/e-boy din prezent, mai precis muzică extrem de populară pe spotify, YouTube și tik-tok. Dacă îmi zici că pe lângă aceștia menționați de tine mai asculți și Lana Del Rey, Arctic Monkeys, The Neighbourhood, Maneskin, Juice Wrld, Xxxtentacion și Ghostemane, înseamnă că exact unul dintre acele stiluri ți se poate potrivi. Mai precis, le poți spune că asculți muzică "la modă" care e în trend acum, fără a da prea multe explicații.