| mendor a întrebat:

Dati-mi o idee..Este greu sa canti la chitara? va rog. Si cam cat ar costa una.

9 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu e greu, dar nu cred ca vei reusi din moment ce pui astfel de intrebari...Pur si simplu, stiu zeci de chitaristi, iar majoritatea celor care pun intrebari de genul asta nu reusesc.Ori pui o intrebare mai detaliata, ori te lasi de ideea asta.

| OOOLEOOO a răspuns:

Si mersul pe 2 picioare poate fi greu cand esti mic, la fel e si cu cantatul la chitara.

intre 3-6 milioane second sau noua.

| NuMaContrazice a răspuns:

Salut, eu am primit o chitara de la fratele meu cadou, a luat-o din Germania si costa undeva la 140-150 euro, dar gasesti pentru inceput aici in Romania si la 200-300 lei, clasice la magazine de specialitate si pe net.
Eu nu am invatat sa cant inca, dar nu am nici timp si trebuie sa iau niste lectii de chitara, costa 30 lei 1 ora, dar daca mai gasesc pe cineva tot incepator pot merge cu el si dam 15 si 15 daca suntem 2, 10 si 10 daca suntem 3 ....asa poti face si tu.

| mendor explică (pentru NuMaContrazice):

Eu am 12 ani... vreau sa invat sa cant dar unii mi-au spus ca e foarte greu...la mine e mult mai ieftin si doua ore odata daca vreau sa invat.happy Multumesc

| fadnox a răspuns (pentru mendor):

La mine e gratis (va fi)

| vanessa63425789 a răspuns (pentru mendor):

Poti merge la palatul copiilor unde este gratis

| AnabellaXD a răspuns:

Nu este greu nimic in viatahappy Trebuie doar sa vrei happy Va fi greu la inceput dar dupa te vei obisnui si vei reusi happy Preturile variaza dar sunt toate de la 300 de lei in sus happy Iti alegi tu dupa bunul plac si dupa posibilitatihappy

| vanessa63425789 a răspuns:

Buna!
este totusi greu!
dar daca te straduiesti vei reusi!
depinde ce chitara vrei!
a mea e made in Romania!
crede-ma! aste fabricate in Romania au un sunet mai lin dar sunt si mai scumpe pentru ca sunt mai bune!
coste 5 6 miliooane

| cristina6713 a răspuns:

Nu este foarte greu, o chitara costa cam 6milioane.