| GoodIntentions a întrebat:

De mult timp imi doresc o chitara, la un moment'dat i'am spus fratelui meu care este stabilit in Italia si el a spus ca imi cumpara. Dupa multe zile de asteptare am primit chitara mult asteptata.Acum e o problema, am mers la Palatul Copiilor Brasov ca sa pot invata, dar se fac inscrieri numai din tomna si as vrea daca puteti sa imi dati un link unde asi putea sa invat un cantec usor de cantat la chitara, deoarece nu as vrea sa'mi dezamagesc fratele, s-a strofocat mult sa imi trimita instrumentul si as vrea sa il incat cu un mic cantecel si pe langa asta daca vede ca nu ma tin de "treaba" se va cam supara si nu o sa ma mai ajute cand am nevoi :p.
Funda+Vot

4 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Tasteaza pe youtube ''invata sa canti la chitara'' si iti vor aparea mai multe clipuri! La fel tasteaza si pe google, vei gasi cate ceva!
Nu e usor!

| GoodIntentions explică:

Nu.stiu ce'i ala fret sau ceva de genu si corzile etc dar nici gama nu o stiu!

| myrcea92 a răspuns:

Buna. As vrea sa te intreb, tu cunosti macar ceva notiuni elementare ale muzicii? Pentru ca e mult mai greu sa inveti mecanic...

| muscalone a răspuns:

Ai putea incerca o brad frumos si altele ca fur elize poti scrie si www.fuzymonkeyz.com