| Clara_6276 a întrebat:

Desi am aproape 15 ani, imi doresc foarte mult sa invat sa cant la chitara!(Desi nu prea ma pricep la muzica)Stiu ca e destul de mult de invatat dar e chiar atat de greu? Oama m`as descurca:-

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu e aşa de greu.Mai ales dacă îţi doreşti asta foarte mult. Ţin minte ce entuziasmata eram eu cănd am început să învăţ. Repetam toată ziua pe o chitara care e vai de ea şi nu ma opream până mi se bătuceau vârfurile degetelorlaughing. eram aşa de entuziasmată încât tot repetam până îmi reuşea un anumit acord sau să leg acordurile între ele.Deci cu voinţa orice se poate crede'mă

2 răspunsuri:
| alecsandor a răspuns:

Buna Cosmina, nimic nu este greu daca iti doresti cu adevarat. Exprimarea prin muzica, dupa parerea mea, este 1% talent si 99% munca, deci daca incepi din timp si acorzi putina atentie si disciplina instrumentului, te vei descurca 100%. Eu predau chitara in Bucuresti, inclusiv pentru incepatori - ma poti contacta la adresa alec_sandor @ yahoo.com daca ai nevoie de un profesor.

| tzugui_3815 a răspuns:

Trebuie sa ai vointa si sa-ti placa mult.si eu aveam 15 ani cand mi-am luat chitara si cu vointa si multe ore pierdute am invatat sa cant singur.si fara lectii de pe nety si d-astea, am invatat sa cant melodii dupa taburi. cel mai simple. teoria o prinzi asa din melodii.am inceput ca ac/dc ca sunt f ritmate si simple si dup-aia la punkareli si skauri(aici am stat mai mult pana am reusit sa tin bareuri fara probleme)dar oricum cel mai mult te ajuta sa ai trupa.stiu ca suna aiurea dar e adevarat