| larisa_7816 a întrebat:

eu sunt obsedata de televizor si nu stiu ce sa fac imi poti da un sfat

Răspuns Câştigător
| Blue_2910 a răspuns:

Scoate cablul din el si roaga-i pe praintii tai sa-l puna undeva unde sa nu stii de el, gaseste-ti alta ocupatie sau ai putea sa-ti faci o lista cu dezavantajele uitatului la televizor cu ajutorul careia sa te motivezi sa renunti treptat, treptat la el. Daca incerci sa te lasi deodata s-ar putea sa-ti fie cam greu. Dar daca 3 zile te uiti cu o ora mai putin, inca 3 zile cu inca o ora ajungi sa renunti la el.

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Poti sa iti cauti alte activitati mai relaxante si mai placute. Încearca sa citesti o carte, sa inveti sa canti la un instrument, sa faci sport sau sa ai un program zilnic de plimbare si intanliri cu prietenii.

| Tinna22 a răspuns:

Gasesti alte chestii de facut sau te iei cu alta treaba care nu tine de privitul la tvtongue