| Dana23 a întrebat:

Imi place foarte mult sa cant si nu stiu daca am voce.Imi este rusine sa cant de fata cu parintii sau altcineva si cant doar cu cativa prieteni pentru ca nu stiu daca am voce si nu vreau sa ma fac de rusine.Prietenele mele imi spun ca am o voce draguta si daca as lua cateva lectii de canto as iesi cantareata.Nu stiu cum sa fac ca sa stiu daca am voce. Vreo idee sau ceva? Va rog, ajutati-ma!:*

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna! Daca ai o profesoara de muzica atunci e simplu, canta ceva si iti va spune parerea.
Sau inregistreaza-te si sa-l dai sa asculta ea ori altcineva care se pricepe la muzica, poti pune chiar pe YouTube.

| Dana23 explică (pentru evenso):

Asa ma gandeam si eu sa postez pe youtube un filmulet sau o inregistrare in care cant eu, dar fara sa imi arat fata ca poate ma recunoaste cineva si nu vreau sa ma fac de ras in cazul in care nu cant bine.winkingDaca as fi avut o profesoara de canto as fii facut de mult timp ceea ce ai spus tu.Multumesc!