| lakdb a întrebat:

Imi spune'ti cum se pronunta "Cheloo" [Parazitii]. Pe uni oameni ii auzeam ca spun Cheloo, iar pe altii "Chelu. Deci care din cele doua variante se pronunta corect? :d

Răspuns Câştigător
| Vans a răspuns:

Se scrie Cheloo si se citeste "Chelu".E porecla de cand era mic. Avand parul foarte scurt ii se spunea chelu si de atunci asa a ramas.

4 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

OO se citeşte U

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ahahahah, asta a fost cu dedicaţie, la povestirea aia zisă de tine. laughing

| CautNume a răspuns:

"Chelu"

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Eu nu-i ascult pe stimaţii domni de la Paraziţii, însă până şi eu ştiu că se citeşte "Chelu". Doi "o" în engleză se citesc "u" ( ex. baloon, baboon), de aici şi joculeţul din porecla "Cheloo".