| AlexiaMia a întrebat:

Buna mie imi place foarte mult sa cant dar mama si cu tata mereu cand ma aud cantand imi spun sa nu ma mai prostesc! Eu am voce am mers la multe concerte cu o trupa si profesoara mea de muzica zice ca am voce cum sa o fac pe mama si pe tata sa ma duca sa fac canto si sa ma apuc de muzica serios? Astept raspunsuri! P.S: i-am spus lui mama sa ma duca la canto dar imi spune ca nu!

1 răspuns:
| catalyn01 a răspuns:

Du-te singur/a la canto si canta pe ascuns. Eu asa m-am apucat de rap. Nu trebuie sa stie ei tot. Si depinde de ce fel de muzica vrei sa canti. Pentru rap fa cursuri de pian, violina sau chitara(clasica nu elecronica); daca vrei rock e bine sa faci cursuri de chitara electronica, tobe sau bas; daca vrei pop fa cursuri de tobe, chitara, pian...
Succes in viitoarea ta cariera!