| TomaAlex a întrebat:

numele meu este alex, vreau sa ma apuc de cantat si nu stiu de unde sa incep...ma puteti ajuta? multumesc

3 răspunsuri:
| Jalnic a răspuns:

Daca stii sa compui, fa-ti melodia ta.
Daca nu ia niste versuri si canta-le.
Daca te pricei la fruity loops sau programe de facut negative, fa-ti propriul negativ.
Inregistreaza cateva melodii si punele pe siteuri gen youtube.
Daca nu primesti cereri intr-o perioada de timp... du-te la un studio iar eu vor vedea ce poti. Si probabil vei reusi
Funda?

| Cubulets a răspuns:

Pai daca ai voce mai bine ai invata sa canti la un instrument [de preferabil chitara] si ia lectii apoi dupa ce vei sti poti sa te duci la un studio si sa inregistrezi apui tu mai trebuie sa faci foarte multe eforturi sa ajungi sus

| Shann a răspuns:

Karaoke pune o melodie si cu microfonul in mana canti in timp ce asculti melodia pana cand o stii si dupa aia iti faci melodiile tale...