| AlexandraSt13 a întrebat:

Se pricepe cineva la orgi? As vrea sa-mi cumpar una...de care mi-ati recomanda?thinking adica stiu ca-s unele electrice,altele nu, cu nu stiu cate clape etc... si nu stiu ce sa faacsad

Răspuns Câştigător
| BlackWaltz a răspuns:

Depinde cat vrei sa investesti. Daca n-ai mai cantat niciodata la pian si nu sti nimic poti sa-ti iei o orga electronica (cu clape usoare, majoriatea au 61 de clape). Daca vrei intr-adevar sa inveti si esti sigura ca nu da banii de pomana ia-ti un pian digital (are 88 de clape grele- claviatura completa. Orgi gasesti de la 400-500 de lei, un pian digital decent de la 2000. Sper ca te-am ajutat.