| dagos4k a întrebat:

Bună seara, am ceva timp de când m-am "dat" sa ascult Boney M. (celebra formație disco din anii '70,' 80) întrebarea mea este următoarea: care este opinia voastră despre aceasta formație/acest gen muzical?
Merită dacă într-adevăr îmi place sa investesc în casete/cd-uri/discuri vinil? Mai este cineva în 2020 care asculta acest gen/această formație? :/

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Nefiind un fan al lor, pot spune că muzica lor sună binișor, dar e prea teatrală, prea forțată. În schimb, ascult ABBA, din când în când. Este diferență mare, ca stil și ca abordare a pieselor.

| dagos4k explică (pentru KR0NSTADT):

Intr-adevar si ABBA este o alegere extrem de buna, Boney M. are piese bune, un exemplu fiind prima lor piesa lansata: https://www.youtube.com/watch?v=peyojcSYFr0. Stilul dintre cele doua trupe difera, in cazul Boney M. deoarece fondatorul si cel care s-a ocupat de inregistrari/instrumentale etc. este Frank Farian. Ce-i drept e ca au facut playback mai tot timpul (in afara de cateva concerte) si sincer sa fiu Bobby Farrell a ridicat mult aceasta trupa!

3 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Au vreo 2 melodii faine Bony M. Nu pot sa zic ca sunt mare fan, dar e ok. Imi place sa ascult muzica mai veche uneori (chiar mai veche de anii 70)

In legatura cu vinilurile nu stiu cat de mare investitie este, dar daca iti place iti poti lua.

| dagos4k explică (pentru CostinAlamariu):

Am vreo 2 viniluri cu Boney M. dar din pacate timpul si-a pus amprenta peste ele (s-au deteriorat) vreau sa le cumpar nou-noute cum s-ar zice. Personal toate melodiile imi plac (toate sunt frumoase, bineinteles in opinia mea), si melodiile mai vechi de anii 70 sunt frumoase si inca ascultate!