| Urucu_Laurentiu_1999 a întrebat:

am o problema cu cantatul. cand sunt singur cant foarte bine pentru ca am voce dar daca sunt in fata mai multor oameni ma panichez sad cant dar nu asa de bine cum o fac acasa. atunci cand sunt cu mai multe persoane parca cant cu o voce diferita nu suna asa de bine ca si atunci cand cant fara sa fie cineva cu mine. ce pot face?

3 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Stai linistit ca daca canti in fata prietenilor, cel mai probabil nu se pricep la muzica asa ca nu-ti face griji, daca nimeresti 3 din 10 note este ok in fata lor.Eu am luat un instrument (chitara) ca sa trec de aceasta "fobie" si sunt mai putin interesat de ce crede lumea acum, numai ma uit la corzi si cant.
Te salut, Adrian!

| suntsieupetpu a răspuns:

Pai daca tu chiar stii sa canti, arata-le ce poti, nu mai tine cont de ei. Considera ca esti singur, iar daca nu poti considera asta, gandeste-te ca poti si ca trebuie sa le arati si celorlalti ce poti face tuwinking

| Juust a răspuns:

Cand esti in public nu te mai gandii ca sunt persoanele alea acolo si te privesc..imagineaza ti ca esti singur acasa si gandeste te ca ai voce si trebuie sa arati astaa! bafta :3