| BornthisCristina a întrebat:

Buna seara caut și eu pe cineva care sa îmi scrie o melodie,am deja versurile dar nu reușesc să scriu și linia melodică, mă poate ajuta cineva? Dau funda

1 răspuns:
| maria9000 a răspuns:

Buna, depinde de genul melodiei. Cu alte cuvinte, ai nevoie de un "negativ". In functie de genul ales, iti trebuie un om de specialitate, cum ar fi, un om se studio. Si pretul pentru o melodie variaza in functie de gen... poti gasti oameni care sa iti ia 100-150€ pentru o melodie sau 300€ (pentru beat uri de trap/rap la oamenii pe care ii cunosc eu personal), depinde de pregatirea fiecaruia, evident, calitatea va fi pe masura pretului. Daca vrei sa o inregistrezi, alti bani, pentru inregistrarea propriu zisa si pentru masterizare.