| Alice200000 a întrebat:

Buna,

Știe cineva cat de greu este sa înveți sa canti la vioara daca nu mai esti copil? Tot aud ca este recomandat sa începi de mic, dar nu vreau sa fac performanța, doar sa invat.

Merita sa încerc? Ce sfaturi imi dați?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este greu mai ales la început. O vioară, un profesor, un loc unde să poți exersa fără să îi chinui pe vecini. Și stăruință.

| Derosa a răspuns:

Este greu, la fel ca orice instrument. Dacă ai vointa poti învăța. Dacă ai posibilitatea sa faci un curs ar fi foarte bine pentru tine, dar daca nu ai poti privi tutoriale pe Youtube, eu am învățat foarte multe uitandu-mă la tutorial de chitara