| tina2009 a întrebat:

Am o intrebare...am o chitara clasica Tenson 3/4 si avand-o de mult timp si folosind-o intensiv in ultimul an, mi s-a rupt o coarda. Vreau sa imi comand un set nou de corzi si nu stiu daca merge sa pun pe ea corzi de la alt brand (ex: Fender) sau trebuie sa fie acelasi brand cu chitara. Ce ar trebui sa aleg?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Pentru că nu s-a rupt coarda de tot, o pui într-o punguță şi mergi la un magazin de instrumente muzicale, să o arăți ca model.
P.S. Nu e scumpă.