| TOoORex a întrebat:

am si eu o intrebare. am 14 ani si as vrea sa incat sa cant la chitara clasica, doar ca un hobby nu ca "talent". este greu sa canti la ea? si oare este prea tarziu pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Eu m-am apucat la 13 ani la chitara, n-am avut profesor, dar am avut o motivatie extraordinara...Nu mi s-a parut ca-i greu si nici nu m-am plans ca-i tarziu.Acum am cativa ani buni de chitara si simt ca evoluez mereu, fara a ma lauda, poate n-am cunoscut destui oameni, dar n-am vazut fata in fata un chitarist mai bun, nu ca as fi vazut multi.Repet, nu vreau sa ma laud, vreau doar sa-i arat, ca eu fara lectii, la 13 ani, am ajuns cel mai bun chitarist care-l stiu personal, desigur, fara a sti sute de chitaristi, dar e un lucru.Eu zic ca poate reusi si fara un profesor.

6 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Nu,nu este tarziu si nici greu... daca ai un profesor.

| RockNbeer a răspuns (pentru Thunderstruck):

Si eu tot de la 13 am inceput, am facut vreo 3 lectii de chitara si apoi am luat-o pe cont propriu pentru ca nu imi placea ce imi preda respectivul prof.
Normal ca poate sa invete si pe cont propriu, dar pentru asta ii trebuie o motivatie extraordinara, cea ce nu cred ca are din moment ce nu a inceput inca.
Imi aduc aminte ca in vacanta de vara de la varsta de 14 ani exersam si cate 10/11 ore pe zi si nu exagerez deloc.

| Thunderstruck a răspuns (pentru RockNbeer):

Haha, nu stiu ca ma crezi, dar cand citeam raspunsul tau, parca citeam din mine, in afara de faza cu profesorul.si eu tot atat exersez vara, deci te cred, daca-ti place, e si normal.Hai ca eu m-am dus sa beu, ii frumos afara, noroc!

| RockNbeer a răspuns (pentru Thunderstruck):

Spor la...baut laughing Cheers

| Thunderstruck a răspuns (pentru RockNbeer):

Eu m-am apucat la 13 ani la chitara, n-am avut profesor, dar am avut o motivatie extraordinara...Nu mi s-a parut ca-i greu si nici nu m-am plans ca-i tarziu.Acum am cativa ani buni de chitara si simt ca evoluez mereu, fara a ma lauda, poate n-am cunoscut destui oameni, dar n-am vazut fata in fata un chitarist mai bun, nu ca as fi vazut multi.Repet, nu vreau sa ma laud, vreau doar sa-i arat, ca eu fara lectii, la 13 ani, am ajuns cel mai bun chitarist care-l stiu personal, desigur, fara a sti sute de chitaristi, dar e un lucru.Eu zic ca poate reusi si fara un profesor.

| DumiY a răspuns:

Buna!
In aceasta situatie sunt si eu. Am chitara acustica de mai putin de 1 an de zile, insa nu am facut niciodata cursuri. M-am gandit ca la vara sa incep insa nu stiu ce sa fac. Oare a fi greu va fi usor? Mereu imi pune anumite intrebari. Ma tem ca daca voi incepe cursurile si nu voi reusi, ma voi descuraja, cam asa sunt eu.
Tot 14 ani am si eu si.m-am gandit ca nicioadata nu e prea tarziu sa incepi ceva.
Pa, pa kiss

| TOoORex explică:

Sa cant * laughing