| xbox360_2907 a întrebat:

Buna tpu...as vrea sa imi explicati cum pot scoate vocea dintr-o melodie si sa ramana doar muzicaa...va rog ajutati-ma dau funda

Răspuns Câştigător
| Gorgan a răspuns:

Inveti sa canti la toate instrumentele care apar in piesa si te inregistrezi fiecare canal in parte, apoi foloseste un program de editare audio, sunt nenumarate: ieftine, scumpe, gratis, proaste, bune. Audacity, Cubase, Reason...
SAAAAAU, ai putea sa iei pur si simplu Cubase care are un algoritm de stergere a vocii din melodie...doar un click si esti gata!