| uiop101 a întrebat:

Buna TPU,

Caut o melodie românească, mai veche (anii 2000-2010), dar nu cunosc titlul sau formația. Îmi amintesc doar că începea cu cineva care strigă „sunt 40 de grade la ora asta și vorba aceea, mai avem nevoie și de gheață". Mai știu că avea un artist făcând puțin rap în engleză (sau dacă mă înșeală memoria, poate era altă limbă străină), dar din câte îmi amintesc restul era în română și se cânta despre plajă, despre vară sau despre ceva similar. Am căutat pe internet, am încercat google, shazam și alte aplicații dar nu am găsit cântecul. Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AdrianaBacescu a răspuns:

Fcharm-40 de grade?

| uiop101 explică (pentru AdrianaBacescu):

Din păcate nu, melodia de la Fcharm e „30 de grade" și este din 2014. Știu sigur că melodia la care mă gândesc doar începea cu cineva care striga fraza cu „40 de grade", însă nu cred că se mai repeta asta de-a lungul cântecului. În plus știu sigur că ascultam melodia asta prin școală, deci înainte de anul 2010. Mai mult, din câte țin minte (dacă nu mă înșeală memoria), toți cei care cântau erau bărbați.

În orice caz, vă mulțumesc foarte mult pentru încercare. happy

2 răspunsuri:
| uiop101 explică:

Am găsit în sfârșit melodia pe un CD vechi din mașină: TNT Feat. Marius Moga - Fără Gheaţă Nu E Viaţă.