| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Daca aud diferența dintre notele înalte și cele joase inseamnă ca am ureche muzicală? Dau funda

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Insemnă doar că nu ai deficiențe auditive (și aia e relativ...)

Bula
| Bula a răspuns:

Ai ureche muzicala daca poti deosebi jumatatile /sferturile de diferente intre doua note muzicala, pe o scala de cel putin 3 octave.

| Catrice a răspuns:

Oricine își poate da seama care nota e înaltă și care nu.

| Frank51 a răspuns:

Înseamnă că auzi și cam atât. Trebuie să poți identifica orice notă sau gamă de note, chestie dificilă deoarece sunt sute de game, majoritatea greu de reprodus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urechea muzicală se referă mai degrabă la abilitatea de a reproduce aceste sunete...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ureche muzicala are toata lumea insa unii o au spalata

| aleee5262 a răspuns:

Sa ai ureche muzicala inseamna sa stii sa canti vocal sau la un instrument si sa nu suni fals. Nu e mare branza ca stii sa deosebesti notele, dar poate fi un început bun

| Efan77 a răspuns:

Nu