| Ramonish a întrebat:

Este adevarat ca se poate decupa in Paint? Daca da, cum? Dau FUNDA!

scuze categoria happy

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Deschizi paint, in bara de unelte ai acele 2 forme cu contur din linie intrerupta:
-Free-form select (poti sa decupezi forma cum vrei, doar ca trebuie sa inchizi conturu, adica incepi dintr-un punct, trasezi conturul si te intorci in acel punct de unde ai inceput) http://lh4.ggpht.com/......20tool[2]. jpg
-select (acel dreptunghi)
Folosesti una din aceste 2 unelte, apoi click dreapta pe ce ai decupat si cut sau copy si paste in alta imagine daca doresti sa decupezi si sa lipesti intr-o alta imagine.

7 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Da, este foarte adevarat...
Cum?
Pai:
(Windows 7)
Sus pe stanga in colt exista "Select"
Dai click si apoi alegi Patratul acela ca sa decupezi in patrat, sau linia aceea serfuita ca sa decupezi dupa bunul plac!
Dupa ce termini, de indicat ar fi sa decupezi dupa ce pui si restul imaginilor, facand spatiu pe fond!

| rockelle75 a răspuns:

La select, selectezi ce vrei sa ramana din poza apoi dai crop.\sper ca te-am ajutat happy
pa'pa!

| Ioanna2012 a răspuns:

Unde sunt toate chestiile acelea, creion, guma, forme geometrice etc. sus este o steluta si un mic patratel dai click pe unul dintre ele te duci pe foaia de desen si decupeziwinking

| LoveYouR a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu, se poate decupa in paint. Uite asa:alegi u o poza din pc, ce vrei u da? apoi dai clik dreapta pe ea si iti apare o lista cu mai multe. Dai clik pe edit. Ti'o deschide in paint da? Apoi iti apare in bara aia cu sprayul cu toate formele alea cu galeata si asa mai departe, iti apare langa o stelutza, sus de tot in acea bara, iti apare un dreptunghi langa acea stelutza. Dai clik pe el. Apoi dai clik pe poza cum doresti sa o tai. Dupa ce ai facut forma, dai clik pe parte aceea pe care ai inconjurat'o si o dai la o parte.Gata...asta e toata treaba! Funda pls. Funda pls!

| SoulReaver a răspuns:

Se poate dar nu e eficient mergi la EDIT si apoi SELECT All se selecteaza tot ecranul si pe urma micsorezi selectia cu ajutorul sagetilor din colt dar mi se pare ca se miceste si imaginea happy deci nu e eficient.

| alinutza92r a răspuns:

Pai vezi ca sus acolo exista un dreptunghi, cu ala decupezibig grin, cat vrei, pupici

| PaduraruAlin a răspuns:

Da, a 2-a unealta de sus, cea din dreapta
http://img689.imageshack.us/img689/6510/99134955.jpg