| Corncapra4 a întrebat:

Buna TPU! Imi place muzica spirituala si mereu am visat sa imi fac propria muzica asemanatoare, cu instrumente primitive sau, in orice caz, neobisnuite. Rand pe rand incep sa imi procur instrumente ca zornaitoare, toba de piele, corn de vanatoare, clopote, dan moi, bullroarer (nu am gasit traducere romaneasca) sau m-am gandit pana si la didgeridoo si altele.
Intentia mea e de a canta mantre sau alte descantece pe strada cu o gasca cu interese similare - poate mai facem si niste bani pe langa, cu putin noroc, n ar strica pentru facultate.
Intrebarea e urmatoarea: am citit online ca de regula ai nevoie de un "busking licence", ca un permis de cantat pe strada, ca sa fie totul legal. Nu stiti, la noi e cazul? Ma intereseaza in special Bucurestiul, dar si in tara in general. Sau poti canta cand te ia cheful, fara sa ceri nicio permisiune?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai nevoie de licenta platita si spatiu platit, unde iti poti pune trupa si canta.
Interseaza-te la primaria orasului tau!