| Emii_7808 a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune cand se merge cu steaua?

Răspuns Câştigător
| DeeaLove08 a răspuns:

Cu steaua se merge in ziua de Craciun ( pe 25 decembrie), dimineata. asa se vesteste nasterea lui iisus asa cum a fost vestita in momentul nasterii Lui de steaua care a aparut pe cer!
funda?

8 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

In ziua de boboteaza se merge cu busuioc si apa sfintita, asa cum face preotul

| Wihaela a răspuns:

In ajunul craciunului

| SMaricel a răspuns:

In zilele de Craciun si ziua de Boboteaza...

| scumpik a răspuns:

Pai aici in regiunea mea se merge in seara de 24 decembrie.succes si sa colinzi cat mai multi oameni

| illegal07 a răspuns:

Cu steaua se merge doar in prima zi de craciunwinking

| MEMO a răspuns:

Cu steaua se merge de acum pana pe 2-3 ianuariewinking

| maria98 a răspuns:

CU STEAUA(IN ZONA MEA) se merge pe data de 24 dec. seara in rest-never

| Cosmin112 a răspuns:

In ajunul craciunului, de revelion se canta Plugusorul(neaparat) si de 1 ianuarie(Dimineata) se da cu grau, orez si se canta sorcova