| TheMusicBoy a întrebat:

In primul rand sunt foarte pasionat de muzica. Cant in fiecare zi. Nu exista ora in care sa nu ma gandesc la o piesa. Problema mea este ca vreau sa fac o cariera din asta. Adica vreau sa devin un cantaret. Am voce si stiu sa cant la pian. Am incercat sa compun o piesa dar multe chesti se repetau si nu sunau bine de loc si nu prea aveam multe cuvite sa scriu. Voiam sa exprim in piesa respectiva ca tu trebuie sa fi tu insuti. Nimeni nu trebuie sa iti spuna cum sa fi, fiind ca ei nu te accepta. Sa nu iti pese de ce spun alti. Daca tu te simti bine in corpul tau sa nu te intereseze de ce zic alti. Acum sa revenim la subiect nu reusesc nici cum sa fac o piesa. Dar problema cea mai mare ar fi cum sa fac sunetul de fundal( stiu ca nu asa se spune am lapsus acum) ca sa sune bine piesa. In ce program as putea sa o fac sau cu ce ajutor. Imi dores sa devin un cantaret de cand ma stiu. De cand aveam 4 ani cantam. Iubesc muzica si vreau sa imi fac o cariera din asta. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Stincker3043 a răspuns:

Mergi la o scoala de muzica, sau la cursuri de canto si urmeaza-ti visul. Sa stii ca nu trebuie neaparat sa-ti faci tu singur versurile, sunt oameni care iti pot compune piese si tu doar sa interpretezi. Multa bafta