| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Prietena mea nu are ureche muzicală dar vrea sa devină cântăreața. Știe cineva cum îți dezvolți urechea muzicală?

5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Cel mai bun mod de a dezvolta urechea muzicala e sa invete sa cante la un instrument. Pianul in special dar orice instrument e bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer să fiu e un talent în destul de mare parte înnăscut... Dar poate merge la canto sau să facă exercițiul de a imita o notă pe care o aude.

| Ingrid55871po a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa te naști cu talent, el se crează in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate să se înscrie la Universitatea Națională de Muzică, adică, Conservatorul, din București.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-i manele si daca vomita are deja ureche muzicala.