| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Știe cineva cum pot ajunge soprana? Adică sa ating note foarte foarte înalte?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă DEJA scoți note foarte inalte ai putea. Dacă nu (scoți note foarte inalte), caută altceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știu cum nu poți.
Nu poți schimba timbrul, ambitusul vocii.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Am fost si eu o dată soprană cand mi-am prins pielea... in fermoarul de la blugi, poate poți încerca?
Glumesc, as zice ca un liceu de muzică și Conservatorul te vor ajuta.

| Vanessika a răspuns:

Cu multe exerciții da, se poate

| Alice270246 a răspuns:

Poți urma lecții de canto, sau pur și simplu să încerci zi de zi să cânți melodii cu note înalte. Încetișor, te vei adapta. Iar dacă nu funcționează niciuna dintre variante, consideră că Dumnezeu nu vrea să ajungi soprană dintr-un motiv sau altul. Multă baftă!

| Denisaaa08 explică:

Hmmm... vorbești mult și prost

| Denisaaa08 explică:

Hmmm... nu eu comentez aiurea. Cred ca e valabil pentru tine

| Catrice a răspuns (pentru Denisaaa08):

Hmm făceam o generalizare la toate întrebările tale.

| FaneFane6564 a răspuns:

Sunt multe tutoriale pe Youtube, eu sunt la liceul de arte si mi-a fost explicat cum sa fac si am experimentat pe pielea mea, bine, eu nu pot fi soprana pentru ca sunt baiat, dar pot sa-mi largesc ambitusul foarte mult.Incearca sa canti foarte mult in registrul inalt al vocii tale.