| LovelyKitty2 a întrebat:

Va rog, cateva sfaturi. De ceva timp nu mai pot sa ridic vocea, sa cant, ma chinui de fiecare data si nu stiu de ce. Inainte puteam canta orice fara urme de raguseala si ridicam vocea mult iar cantatul era foarte usor. Simt ca imi pierd vocea si ca ragusesc atunci cand o ridic dar mai ales ca nu iese si pur si simplu nu se poate mai tare. Cant ceva timp apoi ragusesc dupa 1 minut. Va rog sfaturi pentru a o recapata.

Funda

4 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Sparge un ou in fiecare dimineata toarna albusul si garbenusul in pahar si dal pe gat asa crud (nu e gluma!) asta fac foarte multi cantareti si chiar si eu.

| Latinmoon a răspuns:

Protejeaza-ti gatul bea mult ceai cald, cand iesi afara nu iesi fara fular / shal/esarfa.
Ma ia cv de gat daca durerea persista poti laua faringoset, tantum sau orice ai prin casa.
Good luck! >big grin

| Ramona000 a răspuns:

Bea ceai cu lamaie si miere

| Mia192 a răspuns:

Pai incearca niste ceai, daca nu merge este iarna si asta se intampla la toti.Si mie mi se intampla la fel chiar si toamna.Eu incerc ceaiuri de menta, musetel, etc... Daca nu merge da-mi un mesaj sa vadem.