| Kisssssss a întrebat:

Buna TPU va rog sa ma ajutati si pe mine sa mai gasesc 2 versuri sa rimeze cu
" De sub plapuma de nea
A iesit un fir plapand " VA ROG ( compuse de voi )

2 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

Si cartofi la piata vand. laughing (glumesc)
O scanteie de speranta
Mandra capul inaltand

| Daniel2332 a răspuns:

Uite niste rime pentru plapand big grin îndreptând, dezvățând, deregând, ezitând, dezabonând, jimbând, deconspirând, depentanizând, încotoșmând, fofilând, diversificând, vomitând, supând, grindinând, iluzionând, depersonalizând, vinificând, desabuzând, autoadaptând, colaționând, ușurând, branșând, măsurând, surexcitând, degrevând, debutând, dezarmând, planimetrând, dezgustând, scăldând, ocultând, dezobiectivizând, vrând, feudalizând, melancolizând, inventând, indispunând, conrupând, vărgând, suspicionând, aprovând, italienizând, solvatând, malaxând, agiotând, trepidând, constituționalizând, recomprimând, holbând, zgrepțănând, fulgerând, rulând, imersând, deșapând, defeminizând, transmutând, fragilizând, însămărând, bifurcând, desdăunând, exportând, îmbălorând, intercalând, denigrând, schematizând, scovârdând, reinstaurând, obiectând, compoundând, optând, iodizând, inutilizând, îmbăierând, aducând, eficientizând, contabilizând, glazurând, înstrunând, microprogramând, grimând, frângând, păpând, descongestionând, necrozând, cauterizând, fusilând, propulsând, ambardând, tincturând, aruncând, coordinând, debranșând, reabordând, eterogeneizând, sinistrând, ulmând, specializând, recomentând, revoluționarizând, cocoțând alege tu unul big grin