| NeverToLate a întrebat:

Buna TPU vreau sa stiu de ce unii oameni critica muzica rock, eu ascult rock de o perioada si lumea imi spune ca nu mai sunt eu, dar mie mi se pare ca nu m-am schimbat de loc, nu stiu ce sa fac?

8 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Oamenii critica muzica lor pentru ca ei cred ca nu are mesaj sau ca e"oribila" deoarece e diferita. Insa sa iti spun ceva : a fi diferit in tara asta e un lucru bun, deoarece in Romanica noastra "draga" sunt populare pitipoancele, cocalarii si prostia in cantitati industriale. Nu ii lua in seama pe cei care iti spun ca te-ai schimbat doar daca nu faci aceleasi tampenii pe care le fac ei. Conteaza sa te simti tu bine, sa asculti si sa faci ce iti place. Daca ei vor sa asculte inna sau alt specimen ca Justin Bieber, e treaba lor, insa pe tine nu trebuie sa te afecteze aceste lucruri. Continua sa asculti rock pentru ca e muzica adevarata, muzica ce cotine un mesaj adevarat, e ceva diferit, ceva BUN.
Have a nice dayhappy

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

In Romania se asculta muzica rock de mai bine de 40 de ani. Daca ar fi sa faci o statistica, se asculta clar mai mult rock decat alte genuri muzicale aparute in ultimii 15 ani,sa spunem!
In momentul in care critici un anumit gen,trebuie sa ai in primul rand o vasta cultura generala,sa fi ascultat putin din fiecare,sa stii cu´´ ce se mananca'´ acel gen,ca sa poti aduce argumente sau contraargumente!
Mai pe scurt,pentru mine personal, e incult cine critica muzica rock!
Si in fond,gusturile nu se discuta! Daca nu-i place,macar sa taca!

Ps. ´´Cum in orice padure exista si uscaciuni´'' si in muzica rock exista acele trupe (fara a da nume) care au ales sa se exprime printr-un mesaj brutal, vulgar, violent sau acele trupe care au falsa impresie ca pot canta rock.Insa asta este alta discutie!

| geolovesedward a răspuns:

Si eu sunt rokeritza.toata lumea (mai ales prietenii) zic/e ca-s nebuna si ca m-am schimbat fff mult.ma doare in pixxxxx si asc tot mai mult rock.cine nu ma inghite sa ma suga vorba lu' fratemiu! nu-ti fa griji ca lumea te judeca.acum sincer cine nu este judecat? daca tu esti mai mult ce conteaza? sfatul meu iubeste rockul la nebunie si sa nu iti pese de altii+daca te dau la o parte si te ignora, nu-ti fa griji. pariu pe 100 lei ca iti gasesti alti nebuni (ca mine-rockeri) cu care sa stai.asa ca don't worry! lasa-i pe ei cu manelele si muzica house (a se citi cum se scrie laughing) de "Buna " calitate si asculta tu muzica adevarata! pup laughing

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Unii critica muzica rock pentru ca nu o cunosc deloc ca sa vada cat da calma si linistita poate fi aceasta nu satanista cum zice tot prostul!

| bye a răspuns:

Continua sa asculti rock. Muzica rock e criticata pentru ca majoritatea oamenilor o privesc ca fiind agresiva, pentru ca se opune stilului "cuminte si cuviincios" practicat de societatea care tinde sa modeleze tinerii intr-un anumit fel. Aceasta practica distruge originialitatea si inhiba, in parerea mea. Ti se reproseaza ca esti diferit pentru ca esti inconjurat de oameni care nu gandesc la fel. Iar sa fii diferit este o calitate, te deosebesti de turma. Muzica rock si genurile ei adiacente, blues, jazz, funk sunt cele mai profunde genuri de muzica, alaturi de cea clasica. Foarte bine c-ai inceput sa asculti, in timp te vei rafina si mai mult si vei intelege mai bine de ce oamenii te critica: pentru ca majoritatea valorifica non-valorea si lipsa de talent. Succes!

| MademoiselleV a răspuns:

Majoritatea îi consideră pe rockeri nişte depravaţi, însă nu înţeleg de ce. Ca orice gen de muzică, şi rock-ul e frumos în felul lui, dar depinde de gusturile fiecăruia. Probabil că nu o să poţi convinge niciodată un manelist să asculte rock, darămite invers! Şi la urma urmei, trăim în România. Nu prea ştim noi să apreciem muzica adevărată. :-J Ascultă rock în continuare, fără să îţi pese de părerea celorlalţi, nu e nimic rău să fii diferit. O zi bună!

| CannbalCorpse a răspuns:

In românia rar mai vezi omaenii rock ( la mine in oraş ) La noi rocku nu se vinde. 65 % din oameni ascultă manele iar 31 % ascultă rock, iar restul ascultă muzica gen hip-hop, muzică populară!
Rockeri, numa' jigniri sunt spuse la adresa lor! Oamenii ii cred pe rockeri nespălaţi, drogaţi nebuni, prostii. Da' lumea nu se gândeşte la calităţile noastre. noi avem mult mai multe calităţi decât un om manelist!

Răspuns utilizator avertizat