| rypo a întrebat:

vreau sa stiu si eu niste cantareti din muzica rock. ului, rock and roll -ului, metalului, etc., daca se poate sa fie si artisti din zilele noastre cu melodii noi ar fi perfect eu nu stiu nici unul deoarece pana acum nu am ascultat dar vreau sa ascult. stie cineva? funda(stiu doar de acdc si de inca un om care mi-se pare ca ei canta super)

Răspuns Câştigător
| Neberius13 a răspuns:

Cantareti, sau trupe, pentru ca asta suna ca si cum ai vrea ceva ce poti asculta, concret, iar majoritatea "cantaretilor" sunt parte a unor trupe. Daca chiar vrei cantareti, Yngwie Malmsteen, Fenriz, Varg Vikerness, Andi Deris, Kai Hansen, Tarja Turunen si asa mai departe. Unii dintre ei au si melodii solo. Fenriz are proiectul lui solo "Isengard", de Yngwie poti da dupa nume, Varg Vikernes canta solo sub numele de "Burzum", Andi Deris canta cu Helloween, dar are si melodii solo daca ma mai tine memoria, Tarja a inceput sa cante solo dupa ce a fost data afara de la Nightwish, dar cu greu se poate numii rock acum. In caz ca vrei trupe concrete, si ai si alte pretentii, spune-mi.