| BornthisCristina a întrebat:

Buna tuturor știe cineva unde as putea să vând și eu niste versuri? Scriu și în română și în engleză și in franceza? Va rog să mă ajutați

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă la o editură sau revistă literară (sau măcar cu o astfel de tentă)

| BornthisCristina explică (pentru sierra1):

Nu sunt poezii sunt versuri, melodii mai exact

| sierra1 a răspuns (pentru BornthisCristina):

Versurile grupate devin strofe apoi poezii - dar tu știai asta, nu?

| BornthisCristina explică (pentru sierra1):

E vorba de cântece nu de poezii, daca erau poezii scriam direct poezii

| sierra1 a răspuns (pentru BornthisCristina):

Versurile - rimate - sunt poezie de fapt. Și p-asta o știai, este?

| BornthisCristina explică (pentru sierra1):

Ești tuta? Am zis eu cumva că sunt versuri rimate sau prostii din astea? Am zis că sunt doar versuri și după ți-am zis ce fel de versuri--->cântec mai exact

Nu veni tu și îmi da mie lecții că știu și eu diferența dintre versuri poetice și lyrics

| sierra1 a răspuns (pentru BornthisCristina):

Mami, trebuie să recunoști că ești analfabetă. Nu avem ce discuta argumentele tale sunt ZERO

| BornthisCristina explică (pentru sierra1):

Trebuie să recunoști și tu că te dai deșteaptă dar ești o taranca care nu știe nimic...nu am ce vorbi cu un om suferind de retard mintal