| Sibelrodi a întrebat:

Buna! Vi s-a întâmplat si voua cand incercati sa puneti degetele pe corzile de la chitară sa vi se stranga mana inapoi de exemplu daca eu am un acord care ar trebui sa tin degetele pe trei freturi diferite nu pot sa le tin cum le-am pus, mana mi se strange inapoi. Este din cauza ca mana mea e prea mica? Daca exersez mereu mana mea o sa se obisnuiasca si o sa fie mai elastica si o sa pot sa tin degetele unde trebuie? As dori sa-mi răspundă cei care au trecut prin aceasta situație sau stie probabil despre ce este vorba.

Răspuns Câştigător
| Nemeessis a răspuns:

Da, e normal ca la inceput mana sa nu iti fie flexibila asa cum doresti tu, dar prin exercitiu si timp acordat, repetand unele miscari, mana ta va deveni mult mai flexibila si vei reusi sa atingi cum trebuie notele dorite.