| crybaby220 a întrebat:

Vreau sa invat la chitara, dar nu stiu de care ar trebui sa imi iau. As vrea una pana in 400 de lei, acustica. Si ce marime mi-ar trebui? Am 14 ani, 1.63 (am inteles ca e importanta inaltimea).

1 răspuns:
| IoaNa1428Dmd a răspuns:

Lol, nu e importanta înălțimea. Îți recomand o chitara Ibanez. E una dintre cele mai bune chitare. Eu studiez la Ibanez din clasa 1. Importanta e varsta.
Daca ai peste 10 ani, poți cânta la chitara fara niciun risc.
Cei de sub 10 ani pot avea probleme cu degetele în timp ( se strâmbă degetele, eu am pățit asta. Nu sunt urâte așa strâmbe. Dar na...)