| Alice200000 a întrebat:

Buna ziua!

Am 19 ani si întotdeauna am vrut sa invat sa cant la un instrument. Ma gândeam la chitara întrucat este una dintre cele mai comune alegeri si poate unul dintre instrumentele considerate mai,, ușoare" in comparație cu pianul sau orice alt instrument muzical.

Problema este, la vârsta asta este prea tarziu sa mai înveți? Daca nu imi place sau nu ma pricep? Si daca sunt chitariști pe aici care au fost in situația mea, cum ma sfătuiți sa procedez?

Multumesc.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e prea târziu. Nu ai de unde să știi dacă îți place sau nu dacă nu ia încercat.
NU ai cum să te pricepi dacă nu ai învățat.
Cumpără o chitară și caută un profesor.

| Derosa a răspuns:

Eu am inceput la 15, nu este mare diferenta intre 15 si 19. Dacă ai cu adevărat o pasiune pentru acest instrument și iti doresti mult să poti cânta, nimic nu te opreste. La cursul la care mergeam, acel profesor preda la un bărbat de vreo 50 de ani. Deci nu e deloc târziu.