| vlasceanuflorin1986 a întrebat:

Am o problema cu sistemul audio Genius SW-HF5.1 5000.Am fluctuatii de volum, cand se aude tare cand se aude incet si pocneste ca un intrerupator.Caut un electronist priceput ori sa vand sistemul

2 răspunsuri:
| AlexXD14 a răspuns:

Depinde e posibil ca firele sa fie fisurate si sa nu faca contact bine ori mufa care o bagi in calculator sau... e de vina
Daca, cand l-ai luat a mers bine, apoi s-a stricat una di variantele de mai sus e corecte 75% sigur ori l-ai lovit

| vlasceanuflorin1986 explică (pentru AlexXD14):

Sistemul era deja defect cand l-am luat, credeam ca este potentiometrul de vina dar ar putea fi si ceva de pe placa