| Dumnesao a întrebat:

As vrea sa intreb urmatorul lucru:In cazul in care am niste versuri si vreau sa le pun pe Youtube pe un beat si iau un beat deja creat de pe Youtube si precizez in descriere ca nu detin drepturile de autor asupra acelui beat si pun linkul la beatul respectiv e in regula sau ma trezesc cu procese prin judecatorii?

Răspuns Câştigător
| Valentin123123 a răspuns:

Da, este in regula daca precizezi sursa si autorul deoarece implicit arati ca nu tu esti "creatorul" iar nimeni nu se va lega de tine pentru Copyright

1 răspuns:
| Andreidanix a răspuns:

O sa iti iei copyright daca esti youtuber mic(sub 500 subs) s-ar putea sa nu iti iei