| TOFFIXman a întrebat:

Ma gandeam sa-mi achizitionez o chitara electrica Harley Benton si ma intrebam daca sunt bune de ceva... Am doi prieteni (unul cu bas si altul cu chitara) si am inteles ca sunt ok. Prin alte parti am citit ca ar merge si mai bine. Intrucat sunt incepator (stiu cateva corzi la chitara acustica) nu as vrea sa dau prea multi bani deoarece nu stiu cat voi canta si cat ma pricep. Spuneti ca merita sa incerc un astfel de chitara, sau aveti alte recomandari? (Doresc sa cumpar un set, cu tot cu amplificator, in jur de 6 milioane) daca stiti alte seturi in jurul acestui pret va astept recomandarile!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am deja o chitara elec. Harley Benton, destul de populara pe Thomann as zice, si foarte buna.
Am cumparat-o recent si am fost multumit de ea, si încă sunt, dar între timp gusturile mele s-au schimbat.
Vreau sa merg pe un stil electro-classic, fara alte improvizatii.
Stiu ca electrica e foarte buna la "floricele".
Nu știu cat de avansat esti la ciupit ori acorduri, dar chitara e numa buna pentru începători, fiindca corzile sunt aproape de grif (nu te va deranja la degete)

Oricum, am de gand sa o vand, daca esti interesat, îmi spui.

| FiroiuBro a răspuns:

laughing chitara Harley benton nu mi-as lua nici să mă joc cu ea. Ia-ți frate esp. la Harley benton se duc dozele repede, și sună ca dracu