| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva unde gasesc (daca se gaseste) un amplificator pentru chitara electrica dar sa se alimenteze si de la 12V adica daca vreau sa stau acasa sa pot sa il alimentez de la 230V, iar daca plec undeva cu masina sa pot sa il alimentez si de la 12V si aici ma refer de la priza masinii, cea cu iesire de 12v?

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Te complici asa...
Mai bine iti iei un amplificator normal care se alimenteaza la 220V si un invertor auto 12V-220V:
https://www.emag.ro/......DZ1YC6BBM/